Adventný Olomouc

04.11.2018 19:50

Milí turisti, keďže čas nám neúprosne letí a o mesiac tu máme advent, plánujem, ako tradične, výlet do nejakého zaujímavého mesta. Po Viedni, Budapešti a minuloročnom Brne som sa rozhodla pre Olomouc, keďže je to 2. najväčšia pamiatková rezervácia v ČR a mávajú tam zaujímavé adventné trhy.

Dátum: 1.12.2018

Odchod: o 7.hod. z autobusovej zastávky vo V.K.

Príchod: okolo 19.hod. ( záleží, čo všetko budeme chcieť vidieť)

Program: centrum mesta- radnica s orlojom, stĺp najsv. Trojice ( UNESCO), fontány, a podľa záujmu Terezská brána, Kostol sv. Michala (najkrajší) a iné; je tam veľa zaujímavých pamiatok. Budeme mať čas aj na vychutnanie adventnej atmosféry v centre pri radnici. Mal by tam byť aj nejaký program, ale ešte nie je zverejnený.

Cestovné: 12,-€ ( aj s poistením). Ak by bol plný autobus, suma bude nižšia. Minulý rok nám časť cestovného uhradilo ZRPŠ, čomu sme sa veľmi potešili. Aj tento rok sme žiadali o to isté, ale zatiaľ nemám potvrdenú sumu, ktorú by nám mohli dať. Ak budem vedieť, informujem Vás. Zľava bude samozrejme platiť len pre žiakov, nie pre rodinných príslušníkov, ak budú chcieť ísť. Prednosť majú žiaci, ale zo skúseností viem, že nemajú všetci PAS alebo záujem, takže sa môžu prihlásiť aj rodičia.

Vziať: PAS, kartičku poistenca, jedlo, nápoj, dáždnik, vhodné oblečenie. Ak niekomu býva zle v autobuse, je nutné vziať Kinedryl.

Pozn.: Prosím, aby ste sa nahlásili do konca tohoto týždňa, aby som vedela, či je záujem ( musím potvriť termín pánovi šoférovi). Ďakujem za pochopenie.

R. Gaurová, vedúca krúžku